Historie Bitvy V Přívorech

V roce 2004 vznikla Skupina Historického Šermu Palaestra v níž jsem měl tu čest být členem. Pod mou záštitou vstoupila tato skupina do místní organizace Sokol Přívory, zde započala spolupráce na několika malých projektech jako jsou dětské dny, vystoupení v rámci sokolského plesu, vystoupení při oslavách sv.Martina atd. Nápad na uspořádání menší bitvy přišel až v roce 2007 kdy se zástupci Sokola Přívory rozhodli uspořádat oslavu 1250let od první písemné zmínky o této obci. V rámci těchto oslav se v prostoru za sokolovnou, určeném spíše pro hraní nohejbalu a tenisu, odehrála bitva zhruba o 40 bojujících a program složený z vystoupení různých Skupin historického šermu a Sokola samotného. Tato bitva měla tak obrovský úspěch že jsme se rozhodli na toto navázat, již v samostatném projektu a tak vznikl název Bitva v Přívorech, někdy uváděný jako Historický den v Přívorech. Od roku 2010 kdy se před diváky odehrála první bitva uplynula nějaká doba a my pevně věříme že z nostalgického nápadu se začíná stávat tradiční akce, na kterou se rádi přijdou podívat diváci z Přívor, Všetat, ale i okolních obcí či měst.
Během těchto let se vyměnila pořádající skupina,SHŠ Palaestru nahradila skupina SHŠ Balkaláři, věříme však že akce samotná tím neutrpěla a naopak se jí pokusíme ještě zlepšit. Pevně věříme že bude i nadále podporována ze strany Sokola Přívory i zastupitelstvem Městyse Všetaty-Přívory ale hlavně Diváky samotnými. 
 
 
Velký dík patří nejen pořádajícím skupinám,ale i stálým účinkujícím a lidem zajišťujícím zázemí, Dovolte mi jim poděkovat.
p.Ivo Urban a jeho rodina, bez jejichž pomoci by to prostě nešlo.
Taverna u Ruky - bez jejich dobrého jídla a pití by to prostě také nešlo
Paduana Hispanica - holky Vám díky za dlouhá leta hraní na naší akci, mnohdy s vidinou minimálních honorářů.
Zastupitelstvu Městyse Všetaty-Přívory
Tělocvičná jednota Sokol Přívory - za dlouholetou spolupráci  
 
Lumír"Egon" Lánský  
 
 

Kontakt

bitva_privory

lord.egon@seznam.cz

knechtjanek@centrum.cz

Lumír"Egon"Lánský-605874183
Janek"Knecht"Šimák - 733543256

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode